Напаѓачот е неверојатен

Халанд уште не одиграл ни 90 минути за Борусија Дортмунд а веќе постигна пет гола (ВИДЕО)

Халанд беше стрелец на два гола во победата на Борусија Дортмунд над Келн од 5-1. 

Халанд во минатото коло имаше неверојатно деби со хет-трик, а денеска постигна уште два гола.
 
Тој и овој меч го почна од клупата, во игра влезе во 65. минута, но тоа не му пречеше да даде два нови гола. Погоди во 77. и 87. минута.
 
Халанд за два меча постигна пет голови за Борусија Дортмунд, а вкупно не играл ни 90 минути.
 
Останатите голови за Дортмунд ги дадоа Гереро, Ројс и Санчо.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе