Агентот е во лоши односи со англискиот клуб

Халанд сакал да потпише за Манчестер јунајтед, но Рајола ги променил работите

Ерлинг Халанд им рекол на Оле Гунар Солшер и Ед Вудвард дека сака да потпише за Манчестер јунајтед во јануари, но тоа не се случило. 

Халанд долго време се поврзуваше со Манчестер јунајтед, но стави потпис на договор со Борусија Дортмунд и ги изненади сите.
 
Новинската агенција, „Атлетик“ тврди дека Халанд сакал трансфер во Манчестер јунајтед.
 
Според нив, на 13 декември Халанд се сретнал со Солшер и Ед Вудвард и им кажал дека има желба да потпише за Манчестер јунајтед, но наеднаш се предомислил и се договорил со Борусија Дортмунд.
 
На средбата на која Халанд им изјавил „љубов“ на претставниците на Јунајтед не бил неговиот агент Мино Рајола.
 
Се претпоставува дека тој го предомислил Халанд да потпише за Јунајтед бидејќи не е во добри односи со англискиот клуб од каде сега сака да го извади Пол Погба.
 
Рајола во последно време постојано вербално се препукува со Јунајтед, очигледно му подготвува трансфер на Погба надвор од Англија.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе