Никој како Норвежанецот во најелитното европско натпреварување

Халанд не запира, два пати го стресе ПСЖ за нова историја во Лигата на шампиони! (ФОТО)

Ерлинг Халанд во моментов е незапирлив, младиот напаѓач два пати го стресе ПСЖ и испиша нова историја во Лигата на шампиони, Норвежанецот стигна до бројката од 10 погодока на само седум меча.

По трансферот во Дортмунд во јануари, Ерлинг Халанд игра во страшна голгетерска форма и собори неколку рекорди во Бундеслигата. Тој погоди на дебито во првенството на Германија, на дебито во Купот на Германија, па очигледно и вечерва не можеше да биде поинаку и погоди на дебито за „милионерите“ во Лигата на шампиони.

И не само тоа, Ерлинг Халанд да пати го стресе ПСЖ, особено атрактивен беше вториог гол кога ја „искина“ мрежата на гостите.

Со овие два гола, тој испиша и нова историја во Лигата на шампиони, сега има 10 погодока во најелитното европско натпреварување и до оваа бројка стигна за само 7 меча, или четири натпревари помалку од било кој друг фудбалер. 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе