Никој како Норвежанецот во најелитното европско натпреварување

Халанд не запира, два пати го стресе ПСЖ за нова историја во Лигата на шампиони! (ФОТО)

Ерлинг Халанд во моментов е незапирлив, младиот напаѓач два пати го стресе ПСЖ и испиша нова историја во Лигата на шампиони, Норвежанецот стигна до бројката од 10 погодока на само седум меча.

По трансферот во Дортмунд во јануари, Ерлинг Халанд игра во страшна голгетерска форма и собори неколку рекорди во Бундеслигата. Тој погоди на дебито во првенството на Германија, на дебито во Купот на Германија, па очигледно и вечерва не можеше да биде поинаку и погоди на дебито за „милионерите“ во Лигата на шампиони.

И не само тоа, Ерлинг Халанд да пати го стресе ПСЖ, особено атрактивен беше вториог гол кога ја „искина“ мрежата на гостите.

Со овие два гола, тој испиша и нова историја во Лигата на шампиони, сега има 10 погодока во најелитното европско натпреварување и до оваа бројка стигна за само 7 меча, или четири натпревари помалку од било кој друг фудбалер. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе