Парите не се првиот мотив

Халанд и поставил еден услов на Барселона

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Ерлинг Халанд и поставил еден услов на Барселона, „каталонците" ќе мора да играат во Лигата на шампионите за да имаат шанси за потпис на Норвежанецот.

Жоан Лапорта оваа недела се сретна со Мино Рајола во Торино, се говори дека двајцата разговарале за неколку фудбалери, најзвучното име е Ерлинг Халанд.

Според пишувањата на Спорт, Ерлинг Халанд е привлечен од идејата да биде главна ѕвезда на Барселона и да го предводи новиот проект со Чави на клупата, но поставил еден услов за „каталонците“ да имат било какви шанси, напаѓачот бара Барса да игра во Лигата на шампиони.

Во моментов, Барселона е осма на табелата, со -5 во однос на екипите од топ 4.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе