Премиерлига

Халанд дебитираше во Премиерлигата со два гола, Сити рутински против Вест Хем (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд е првиот играч на Манчестер Сити по Кун Агуеро кој дебитирал со два гола во Премиерлигата, „граѓаните" рутински се справија со Вест Хем и славеа со 0-2.

Манчестер Сити ја почна одбраната на титулата во Премиерлигата со триумф од 0-2 на гостувањето кај Вест Хем.

Играч на натпреварот беше Ерлинг Халанд, кој постигна два гола. Напаѓачот во 36. минута прецизно биеше од белата точка за 0-1, откако претходно самиот го изнуди пеналот.

На средината од второто полувреме, Норвежанецот доби топка во фор од Де Брајне и прецизно биеше по земја за 0-2.

По кошмарниот меч против Ливерпул, Ерлинг Халанд сега блесна на првиот натпревар во Премиерлигата и стана првиот играч на Манчестер Сити по Кун Агуеро кој дебитирал со два гола во најсилното првенство на Англија.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе