Никој како Норвежанецот во историјата на ЛШ

Халанд брутален, два пати ја тресеше мрежата на Бриж за нов ркорд во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд не запира, вечерва два пати ја тресеше мрежата на Клуб Бриж и стана играчот кој најбрзо успеал да постигна 15 погодока во Лигата на шампиони.

Уривањето рекорди му станува навика на Ерлинг Халанд, младиот напаѓач вечерва испиша нова историја во Лигата на шампиони 

Кога во 18. минута го совлада Мињоле, Норвежанецот стана играчот кој најбрзо успеал да постигне 15 погодока, му беа потребни 12 натпревари. Рекордот претходно го држеа Руд ван Нистелрој и Роберто Солдадо, кои стигнаа до бројката од 15 гола на 19 натпревари. 

Ерлинг Халанд потоа постигна уште еден гол и покажа дека и повеќе од заслужено ја доби наградата „Златно момче“.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе