Никој како Норвежанецот во историјата на ЛШ

Халанд брутален, два пати ја тресеше мрежата на Бриж за нов ркорд во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд не запира, вечерва два пати ја тресеше мрежата на Клуб Бриж и стана играчот кој најбрзо успеал да постигна 15 погодока во Лигата на шампиони.

Уривањето рекорди му станува навика на Ерлинг Халанд, младиот напаѓач вечерва испиша нова историја во Лигата на шампиони 

Кога во 18. минута го совлада Мињоле, Норвежанецот стана играчот кој најбрзо успеал да постигне 15 погодока, му беа потребни 12 натпревари. Рекордот претходно го држеа Руд ван Нистелрој и Роберто Солдадо, кои стигнаа до бројката од 15 гола на 19 натпревари. 

Ерлинг Халанд потоа постигна уште еден гол и покажа дека и повеќе од заслужено ја доби наградата „Златно момче“.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе