Премиерлига

Хајден во 94. минута му донесе победа на Њукасл над Челси (ВИДЕО)

Њукасл освои три големи бода победувајќи го Челси со гол на Хајден пред последниот судиски свиреж. 

Челси влезе како сериозен фаворит на гостувањето кај Њукасл, сините имаа повеќе од играат, но тешко успеваа да создадат чисти шанси за гол.
 
Откако не ја искористија иницијативата која ја имаа низ целиот меч, казната стигна тогаш кога немаа ни време да се вратат.
 
Хајден постигна гол во 94. минута за победа на Њукасл од 1-0.
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе