Пеп направи гаф на прес конференција

Гвардиола се збуни, за момент помисли дека уште е тренер на Баерн Минхен! (ВИДЕО)

Пеп Гвардиола направи гаф на прес конференцијата по мечот со Барнли, наместо Манчестер Сити рече Баерн Минхен. 

Манчестер Сити синоќа го победи Барнли на негов терен со 4-1, но денеска најгледано видео на социјалните мрежи е момент од прес конференцијата по мечот.
 
Пеп Гвардиола се збуни, наместо Манчестер Сити рече Баерн Минхен.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе