Крај на сите дилеми

Гвардиола останува верен на Манчестер Сити, стави потпис на нов договор до 2023 година

Пеп Гвардиола ја продолжи верноста со Манчестер Сити, Шпанецот стави потпис на нов двегодишен договор и останува на „Етихад" до јуни 2023 година.

Манчестер Сити стави крај на сите шпекулации за иднината на Пеп Гвардиола, стратегот продолжува на „Етихад“.

„Граѓаните“ соопштија дека Шпанецот ставил потпис на нов двегодишен договор и останува во клубот до јуни 2023 година.

Ваквите вести само ќе придонесат се почесто да се пишува за трансфер на Лео Меси во Манчестер Сити. Се верува дека Аргентинецот летоска му се јавил на својот поранешен тренер и побарал да му се придржи.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе