Лига на шампиони

Гвардиола: Не знам како да ги запреме Меси, Нејмар и Мбапе

Пеп Гвардиола вели дека во нападот на ПСЖ има премногу квалитет и не знае како ќе ги запре на утрешниот меч од Лигиата на шампионите. 

Утре ПСЖ го пречекува Манчестер Сити во натпревар од Лигата на шампионите, дуел кој со нетрпение се чека со оглед на квалитетот на двата тима.
 
Овие две екипи се соочија и минатата сезона, тогаш Манчестер Сити го елиминираше ПСЖ.
 
„Со оваа количина на квалитет не знам како да ги запрам, премногу се добри. Оваа количина на талент ви ги отежнува работите“, вели Пеп Гвардиола пред утрешниот меч.
 
„Тие беа фантастичен тим минатата сезона. Тоа беше тесен двобој. А сега го имаат и Меси“.
 
Меси се жалеше на повреда на коленото, но последните информации велат дека тој е добар, тренира со тимот на ПСЖ, па ќе биде во составот за утрешниот натпревар.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе