Лига на шампиони

Гвардиола: Не знам како да ги запреме Меси, Нејмар и Мбапе

Пеп Гвардиола вели дека во нападот на ПСЖ има премногу квалитет и не знае како ќе ги запре на утрешниот меч од Лигиата на шампионите. 

Утре ПСЖ го пречекува Манчестер Сити во натпревар од Лигата на шампионите, дуел кој со нетрпение се чека со оглед на квалитетот на двата тима.
 
Овие две екипи се соочија и минатата сезона, тогаш Манчестер Сити го елиминираше ПСЖ.
 
„Со оваа количина на квалитет не знам како да ги запрам, премногу се добри. Оваа количина на талент ви ги отежнува работите“, вели Пеп Гвардиола пред утрешниот меч.
 
„Тие беа фантастичен тим минатата сезона. Тоа беше тесен двобој. А сега го имаат и Меси“.
 
Меси се жалеше на повреда на коленото, но последните информации велат дека тој е добар, тренира со тимот на ПСЖ, па ќе биде во составот за утрешниот натпревар.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе