Перспективниот Шпанец се сели на Етихад

Гвардиола ја одбра замената за Сане, Манчестер Сити договори засилување

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Манчестер Сити е многу блиску до договор со Феран Торес од Валенсија, 20 годишниот фудбалер треба да биде замена за Лерој Сане.

Најталентираниот фудбалер од школата на Валенсија во последните неколку години, и еден од најперспективните шпански фудбалери, Феран Торес е идентификуван од Пеп Гвардиола како ново засилување за Манчестер Сити и наследник на Лерој Сане.

Според пишувањата на Еуроспорт, агентот на Феран Торес денеска имал средба со преставници на „граѓаните“ и паднал договор за личните услолви на 20 годишниот фудбалер.

Сега останува Манчестер Сити да пронајде договор со Валенсија за висината на обесштетувањето.

Според пишувањата на АС, изминативе денови имало серија средби и преговорите се во напредна фаза, но конечен договор не е постигнат. Весникот вели дека Феран Торес сака да ја заврши сезоната и потоа да седне со своето семејство и агентите и да одлучи за следниот чекор во кариерата.

За неговите услуги има голем интерес, а според АС, играчот има многу важна понуда од Јувентус и „старата дама“ може да му ги помати сметките на Пеп Гвардиола.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе