Тренерот на Сити сака Лео да ја заврши кариерата на Камп Ноу

Гвардиола го советувал Меси: Остани во Барселона!

Според пишувањата на Мундо Депортиво, Пеп Гвардиола го советувал Лео Меси да остане во Барселона и да ја заврши кариерата на Камп Ноу.

Пред да испрати итен допис до Барселона и да побара да замине беспари, Лео Меси имал телефонски разговор со Пеп Гвардиола. Аргентинецот го известил поранешниот тренер за желбата да го напушти Камп Ноу и се распрашувал за можноста да направи трансфер во Манчестер Сити.

Според пишувањата на Мундо Депортиво, при тој разговор, Пеп Гвардиола го советувал дека е најдобро да остане во Барселона поради економските потешкотии на зделката и да ја заврши кариерата на Камп Ноу. Ова е во склоп на изјавите кои стратегот ги даваше во минатото, кога велеше дека сака Лео Меси да се пензионира во дресот на „каталонците“.

Пеп Гвардиола изминативе денови беше во Барселона, синоќа се врати во Манчестер, но нема информации дали лице во лице се сретнал со Лео Меси.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе