Момчето е на интензивна нега, се бори за својот живот

Гром удри 16 годишен голман во Русија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Шокантни сцени од тренингот на рускиот третолигашот Знамја Труда, гром удри во 16 годишниот голман Иван Заборовски, младото момче е на интензивна нега и ставен во индуцирана кома.

16 годишниот Иван Заборовски заврши во болница и се бори за својот живот по еден несекојдневен инцидент.

Шокантните сцени од тренингот на рускиот третолигашот Знамја Труда покажуваат како младото момче се подготвува да шутне кон празниот гол кога во него удира гром.

Тој останал жив, веднаш е пренесен во болница и во моментов се наоѓа на интензивна нега во индуцирана кома.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе