Ништо од најавениот трансфер во Барселона

Гризман сними цел документарец за на крајот да каже: Останувам во Атлетико!

Антоан Гризман на нобичен начин реши да открие дали ќе продолжи во Атлетико или ќе замине во Барселона, Французинот сними цел документарец за на крајот да каже дека останува во Мадрид

За иднината на Французинот се пишува со месеци, имаше најави дека веќе се договорил со Барселона и ќе се пресели на Камп Ноу во зделка вредна 100 милиони евра. Но како одминуваше времето, изостануваше официјална информација за ваков трансфер, па се посилно се говореше за негово останување.

Антоан Гризман најави дека ќе го открие името на новиот клуб пред почетокот на мундијалот и откако умешно ги избегнуваше новинарските прашања изминативе денови, тој вечерва на необичен начин ја соопшти иднината. На крајот од документарниот филм кој беше пуштен во етер верчва, напаѓачот рече: „Одлучив да останам“.

Веднаш потоа Антоан Гризман се огласи и на социјалните мрежи каде напиша: „Моите фанови, мојот тим, МОЈОТ ДОМ!!! Атлетико Мадрид“.

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе

Како граѓани на независна и суверена Република Македонија веќе се навикнавме постојано да живееме во секојдневни тензии и стресови.

повеќе