Французинот нема намера да се врати во Мадрид

Гризман разочаран од однесувањето на Атлетико, решил со штрајк до трансфер во Барселона

Антоан Гризман го информирал раководството на Атлетико дека утре нема да се појави на тренинг, напаѓачот е убеден дека на еден или друг начин неговиот трансфер во Барселона ќе се реализира следната недела.

„Колчонероси“ вчера жестоко реагираа на изјавите на Жозеп Мариа Бартомеу, го обвинија првиот човек на Барселона дека лаже и порачаа дека нема да преговараат за продажба на Антоан Гризман, па „каталонците“ ќе мора да искешираат 120 милиони евра. 

Атлетико Мадрид исто така пренесе дека му се дадени инструкции на Антоан Гризман кој мора да се појави во недела на подготовките за новата сезона, или следува казна. 

Но ваквото однесување на клубот од „Ванда Метрополитано“ не поминало добро кај напаѓачот, според пишувањата на Марка, Французинот е разочаран и нема намера да се врати во Мадрид. 

Тој веќе ги известил лидерите на клубот дека нема да се појави утре на тренинг. Антоан Гризман е убеден дека на еден или друг начин неговиот трансфер ќе се реализира следната недела. Доколку Атлетико не покаже волја за преговори, Барселона ќе ја актиира откупната клаузула.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе