Прв пат проговори за неговата адаптација

Гризман го прекина молкот: Знаев дека ќе ми биде тешко во Барселона

Антоан Гризман вели дека знаел дека ќе му биде тешко во Барселона, но учи и се надева дека брзо ќе се адаптира. 

Проблем за Гризман е промената на позицијата, тој преферира да игра поцентрално, но сега во Барселона игра на крилните офанзивни позции.
 
„Играњето поцентрално ми е подобро бидејќи имам подобра ориентација. Играв многу години на оваа позиција и сега треба да се адаптирам. Учам многу, иако знаев дека во Барселона ќе ми биде тешко“, вели Гризман.
 
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп застана во одбрана на Грзиман.
 
„Неговите игри во Барселона досега се далеку од катастрофа, прашање на позицијата на теренот е. Тој беше подобар на неговата позиција во Атлетико Мадрид“, вели Дешамп.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе