Пријателски натпревар

Гринвуд херој на Манчестер јунајтед во победата над Интер (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед беше убедливо подобар од Интер, но славеше само со 1-0 благодарение на погодокот на младиот Мејсон Гринвуд.

Пријателскиот меч меѓу Манчестер јунајтед и Интер заврши со победа од 1-0 на англискиот тим.
 
Јунајтед беше подобар у целиот тек, создаде многу повеќе шанси, но постигна само еден погодок. Младиот Гринвуд уште еднаш реализира на пријателските мечеви, овој пат погоди во 76. минута за победа.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе