Премиерлига

Гринвуд е херојот на Манчестер јунајтед во победата над Барнли (ВИДЕО)

Со два гола на Гринвуд и еден на Кавани, Маначестер јунајтед со 3-1 го победи Барнли на Олд Трафорд. 

Манчестер јунајтед освои нови три бода во Премиерлигата откако ја оправда улогата на фаворит и го совлада Барнли.
 
Отпорот на гостите беше скршен во 48. минута кога по една одлична акциија Гринвуд погоди за водство од 1-0 за Манчестер јунајтед.
 
Но таа радост не траеше долго, само две минути подоцна Тарковски изедначи на 1-1.
 
Притисокот на Манчестер јунајтед за ново водство вроди со плод во 84. минута кога Гринвуд со својот втор погодок ја врати предноста.
 
А во 93. минута по една идеална контра, Кавани само ја потврди победата поставувајќи ги конечните 3-1.

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе