Ла Лига

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18-от обид се радува на победа против Барса (ВИДЕО)

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците".

Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига. 

Вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совладаа „каталонците“. Клучниот момент се случи во третата минута од судиското надополнување на првиот дел. 

Тер Штеген непотребно истрча на 40 метри, Караско му ја протна топката низ нозе и ја затресе мрежата.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе