Ла Лига

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18-от обид се радува на победа против Барса (ВИДЕО)

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците".

Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига. 

Вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совладаа „каталонците“. Клучниот момент се случи во третата минута од судиското надополнување на првиот дел. 

Тер Штеген непотребно истрча на 40 метри, Караско му ја протна топката низ нозе и ја затресе мрежата.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе