Гореше пред стадионот на Наполи, илијадници фанови се собраа да му оддадат почит на Марадона (ВИДЕО)

Посебни емоции предизвика смртта на Марадона кај навивачите на Наполи, тој е нивниот фудбалски Бог, човекот со кој ја покорија Италија, па вечерва на посебен начин му оддадоа почит. 

Пред мечот од Лига Европа меѓу Наполи и Ријека, илијадници навивачи се собраа, повеќе часа седеа пред стадионот и запалија бакли во чест на Марадона.

 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе