Покажа почит кон својот поранешен клуб

Горан Пандев му даде гол на Наполи, но не се израдува (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Горан Пандев го отвори резултатот на мечот меѓу Џенова и Наполи, но не се израдува на погодокот покажувајќи почит кон својот поранешен клуб.

Вечерва се игира македонското дерби во Серија А меѓу Горан Пандев и Елиф Елмас, и двајцата наши фудбалери се стрелции, а прв се истакна капитнот.

Горан Пандев постигна гол, донесе водство за Џенова, но и покажа почит кон Наполи.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе