Лига Европа

Гомез погоди од 56 метри, рекорд во Лига Европа! (ВИДЕО)

Омонија загуби на свој терен од ПСВ со 2-1, но нивниот фудбалер Жорди Гомез го постигна голот од најголема далечина досега во Лига Европа. 

Во 29. минута од натпреварот Жорди Гомез погоди од својата половина, од точно 56. метри, што е погодок постигнат од најголема далечина во историјата на Лига Европа.
 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе