Реакциите на Тер Штеген и Силесен доволно говорат

Головите кои никогаш не сме ги виделе, како Меси се загрева пред натпреварите (ВИДЕО)

Барселона стокми видео од фудбалската магија на Лео Меси за време на загревањето пред натпреварите, Аргентинецот со својата прецизност не ги остава рамнодушни ниту своите голмани

Ѕвездата на „Каталонците“ е позната по милиметарски точните удари покрај стативите или во аголот кои тешко се бранат, но неговата магија не е случајна.

Барселона на социјалните мрежи објави видео како Лео Меси се подготвува пред натпреварите. Аргентинецот ги вежба токму овие удари, а лицата на Тер Штеген и Силесен и нивните реакции доволно говорат за тоа каков мајстор е напаѓачот.

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе