ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Голот на вечерта во ЛШ е дело на Рамос, дефанзивецот со „ножички“ ја застресе мрежата на АПОЕЛ (ВИДЕО)

Серхио Рамос постигна прекрасен погодок против АПОЕЛ, капитенот на Реал со атрактивни „ножички" ја затресе мрежата на гостите

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе