Ла Лига

Голот на Модриќ не беше доволен, Реал киксираше против Елче и го остави Атлетико осамен на врвот (ВИДЕО)

Реал Мадрид одигра само 1-1 на гостувањето кај Елче и го остави Атлетико Мадрид осамен на врвот, „колчонероси" ја завршија годината со +2 но предноста може да биде многу повисока, избраниците на Симеоне имаат два натпревари помалку.

Реал Мадрид со пет победи во низа во Ла Лига пристигна како голем фаворит на „Мануел Мартинез Валеро“, но „кралевите“ разочарани се враќаат дома.

Лука Модриќ по 20 минути игра донесе предност за гостите, актуелниот шампион го контролираше натпреварот во првото полувреме и се чинеше дека ќе прокнижи нови три бода.

Сепак, на стартот од вториот дел, Карвахал го собори Бараган, судјијата покажа на белата точка а Фидел го матираше Куртоа за 1-1.

Избраниците на Зинедин Зидан се обидоа да се вратат во предност, во финишот од мечот Рамос играше како напаѓач, но резултатот остана непроменет.

Па Реал Мадрид го остави Атлетико Мадрид осамен на врвот, „колчонероси“ ја завршија годината со +2 но предноста може да биде многу повисока, избраниците на Симеоне имаат два натпревари помалку.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе