Серија А

Голот на Кјелини вреден три бода за Јувентус на гостувањето кај Парма (ВИДЕО)

Јувентус ја започна одбраната на титулата со минимална победа од 1-0 на гостувањето кај Парма, голот вреден три бода беше дело на Џорџо Кјелини.

„Старата дама“ со цел плен си замина од „Енио Тардини“. Без Сари на клупата, Јувентус забележа минимална победа од 1-0.

Стрелец на голот вреден три бода беше Џорџо Кјелини. Искусниот дефанзивец најдобро се снајде по една мешаница и ја затресе мрежата во 21. минута од мечот.

Пред крајот на првиот дел, и Кристијано Роналдо погоди, но голот на ЦР7 беше поништен со ВАР поради минимален офсајд.

Во продолжението од мечот, двете страни имаа свои прилики, но мрежите мируваа.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе