Боно се најде во необична ситуација

Голманот на Севиља откако постигна гол: Не се опишува, не знаев како да прославам (ВИДЕО)

На мечот меѓу Ваљадолид и Севиља се случи интересен момент, гостинскиот голман во 94. минута погоди за израмнување.

Во саботниот меч голманот на Севиља, Боно со погодок го спаси својот тим од пораз, момент кој ретко се гледа.

По натпреварот тој изјави дека не знаел како да прослави бидејќи никогаш претходно не дал гол.

„Неверојатно е, тешко ми е да опишам, не знаев како да прославам. Мојата работа е на мојот гол, и чудно ми е да се биде во протвничкиот шеснаесетник. Тренерот ми рече да одам во шеснаесетникот и го искористив тоа и среќен сум што постигнав гол“, вели Боно.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе