Примера

Голманот на Еибар му даде гол на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Голманот на Еибар, Марко Дмитровиќ од пенал му даде гол на Атлетико Мадрид и донесе водство за својот тим од 1-0. 

Еибар и Атлетико Мадрид играат меч од Примера, а домаќините водат со 1-0 од 12. минута со гол од пенал кој го изведе голманот Марко Дмитровиќ.
 

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе