И тоа се случи...

Голманот играше со рака, Суарез бараше пенал! (ВИДЕО)

Несекојдневна ситуација се случи на мечот меѓу Уругвај и Чиле, Суарез побара пенал откако голманот со интервенција го спречи да му асистира на Кавани.

Суарез побара пенал затоа што голманот на Чиле играше со рака! При една негова акција во шеснаесетникот, голманот му одбрани еден обид за асистенција, напаѓачот во афект побара пенал, ама брзо сфати дека погреши.

 

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе

ЕУ треба принципиелно да реагира на отворениот национал-шовинизам на бугарскиот парламент, се вели во отвореното писмо на македонски академици и професори до европретставниците во Македонија.

повеќе

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе