Примера

Голгетерско шоу на Меси, Барселона го растури Еибар (ВИДЕО)

Барселона со 5-0 го победи Еибар а четири од погодоците беа дело на Лео Меси. 

Меси имаше фантастична партија против Еибар која ја круниса со дури четири голови.
 
Серијата ја отвори со мајсторски гол уште во 14. минута, а на пет минути до крајот на првиот дел веќе имаше реализирано хет-трик за предност на Барселона од 3-0.
 
Тој резултат беше актуелен се до самиот финиш, Меси во 87. минута зголеми на 4-0, а конечните 5-0 ги постави Артур две минути подоцна.

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе