Серија А

Големи три бода за Милан од гостувањето кај Парма, Ибра доби црвен картон (ВИДЕО)

Милан со 3-1 победи на гостувањето кај Парма и освои многу значајни три бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите. 

Милан рано го отвори резултатот, Ребиќ погоди уште во осмата минута по додавање од Златан Ибрахимовиќ
 
Пред крајот на првото полувреме Кеси реализираше за водство на росонерите од 2-0, па со убава предност отидоа на одморот.
 
По 15 минути игра во вториот дел Ибрахимовиќ доби црвен картон, а шест минути подоцна Парма намали на 2-1 преку Гањиоло.
 
Точка на мечот стави Леао со гол во последните моменти од мечот поставувајќи ги конечните 3-1.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе