Примера

Голема победа за Мајорка против Леванте, Барди одигра цел меч, Трајковски остана на клупа (ВИДЕО)

Мајорка со 2-0 го победи Леванте и освои три големи бода кои им носат надеж за опстанок во Примера. 

Александар Трајковски од клупата за резерви ја проследи победата на својот тим, Барди се врати по суспензијата и одигра цел меч но не успеа да му помогне на својот тим да избегне пораз.
 
Мајорка поведе со гол на Кучо во 40. минута, а Кубо во 84. ги постави конечните 2-0.
 
Мајорка се уште се наоѓа во опасната зона, но сега, на три кола до крајот има само три бода помалку од Алавес.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе