НБА

Голем удар за Голден стејт, Стеф Кари ја скрши дланката (ВИДЕО)

Сезоната за Голден стејт станува дополнително тешка, на сите маки кои ги имаа се придодаде уште една, нивниот најдобар играч Стеф Кари ја скрши дланката. 

Мечот меѓу Голден стејт и Феникс санс, Стеф Кари предвреме го заврши. Арон Бејнс падна на неговата лева рака и според информациите дланката е скршена.
 
Кари не можеше да ги изведе слободните фрлања, веднаш се упати кон соблекувалната.
 
Откако ќе бидат комплетирани сите тестови ќе се знае колку долго ќе паузира Стеф Кари.
 
Голден стејт се мачи на стартот од сезона, Кјел Томпсон долго време ќе биде во аут, а сега тренерот нема да може да смета ниту на Кари.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе