Напаѓачот потоа нервозно тргна да го напушти теренот

Голем инцидент во Верона, Балотели доби расистичи навреди па ја зеде топката и ја шутна кон трибини (ВИДЕО)

Мечот помеѓу Верона и Бреша неколку минути беше во преќин откако домашните навивачи на расна основа го навредуваа Марио Балотели кој потоа ја зеде топката и ја шутна кон трибини.

Марио Балотели е во центарот на скандал во Серија А. Напаѓачот попладнево на дуелот помеѓу Верона и Бреша доби расистички навреди од публиката, ова толку многу го погоди, што тој реши сред игра да ја земе топката во раце и да ја шутне кон трибини.

Потоа нервозно тргна да го напушти теренот, и играчите од двата табори го смируваа и убедуваа да продолжи. Како дел од протоколот, играта беше стопирана и беше прочитано соопштение со кое навивачите беа предупредени дека следен ваков испад ќе значи и привремена суспензија на мечот. {

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе