Сериозно е повредена една полицајка

Голем инцидент во Софија, навивачи на Левски фрлија бомба врз полицијата (ВИДЕО)

Инцидент се случи на дербито од бугарската лига меѓу Левски и ЦСКА Софија кое се играше на стадионот „Васил Левски“.

Домашните навивачи фрлиле бомба  во тунелот од кој излегуваат фудбалерите, таму имало полицајци. Бомбата паднала на стаклото кое се распрснало, едно парче летнало во окото на полицајка која веднаш била префрлена во болница.
 
Доколку не било стаклото и бомбата директно паднала кон полицијата, последиците ќе биле страшни.

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе