Ла Лига

Гол шоу во Севиља, Барди се врати на теренот (ВИДЕО)

Енис Барди по подолго време им се врати на натпреварите, Леванте загуби на гостувањето кај Севиља со 5-3. 

Дури осум гола беа постигнати на мечот на кој Барди направи камбек по повредата.
 
Барди го одигра цело второ полувреме, во тој период Севиља имаше водство од 3-1.
 
Нашиот фудбалер од слободен удар ја погоди стативата, а имаше и уште неколку добри потези со кои покажа дека повредата е минато.
 
Головите за Севиља ги постигнаа пет различни стрелци, Торес, Мир, Диего Карлос, Ел Хадиди и Регес, за Леванте Моралес постигна два гола, еднаш погоди Мелеро.

Ние Македонците од село Гореме, општина Струмјани, го поздравуваме народот покрај Вардар (барем реката сѐ уште е таму) и се „восхитуваме" на дејствувањата на мудрите мажи на државата.

 

повеќе

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе