Бундеслига

Гол шоу во Минхен, Баерн ги освои трите бода против Ајнтрахт (ВИДЕО)

Баерн Минхен и Ајнтрахт Франкфурт одиграа интересен натпревар со седум голови кој го добија Баварците со 5-2. 

EPA-EFE/ANDREAS GEBERT
Денешниот ден во Бундеслигата заврши во голем стил, Баерн Минхен дојде до убедлива победа против Ајнтрахт но во еден момент и не им беше пријатно.
 
Баварците беа тимот кој доминираше, а резултатот го отвори Горецка во 17. минута, пред крајот на првиот дел Милер погоди за 2-0.
 
Само по неколку секунди игра во второто полувреме Левандовски даде гол за убедливо водство од 3-0.
 
Но потоа следуваа моменти на Ајнтрахт во главната улога беше Хинтерегер кој погоди во 52. и 55. минута со што намали на 3-2.
 
Во тие моменти се почувствува мала загриженост кај Баерн дека победата им е загрозена, но тоа не траеше долго, Дејвис во 61. минута погоди за 4-2.
 
Конечните 5-2 ги постави Хинтерегер, но овој пат топката ја смести во сопствената мрежа. 

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/ANDREAS GEBERT

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе