Осми гол за нашиот фудбалер оваа сезона во Серија А

Гол на Пандев, Џенова се спаси од пораз во 97. минута (ВИДЕО)

Горан Пандев го постигна осмиот гол оваа сезона во Серија А, Џенова одигра нерешено 2-2 на гостувањето кај Удинезе за кој стартер беше Несторовски. 

Несторовски беше стартер за Удинезе, а излезе од игра во истата минута кога Пандев влезе, тоа беше 59. минута.
 
Иако играше помалку, повпечатлив беше настапот на Горан Пандев кој со убав погодок надвор од шесанесетникот со десна нога во 81. минута ја врати Џенова во игра најмаувајќи на 2-1.
 
Претходно Удинезе со головите на Фофана и Лазања дојде до убава предност од 2-0.
 
Кога се чинеше дека Удинезе ќе дојде до победата, беше досуден пенал за Џенова во 95. минута, Пиамонти најпрво промаши, но топката се одби до него, погоди од втора за конечни 2-2.
 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе