Серија А

Гол на Несторовски за победа на Удинезе (ВИДЕО)

Удинезе со 1-0 ја победи Фиорентина благодарение на гол на Илија Несторовски во финишот од натпреварот. 

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски конечно одигра цел меч за Удинезе, а за тоа возврати со погодок за три бода.
 
Мечот долго време беше 0-0, во 86. минута Де Паул перфектно асистираше, а Нејсторовски со глава постигна убав гол за победа на Удинезе од 1-0.
 

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе