Македонецот влезе во серија

Гол на Несторовски, три бода за Палермо од гостувањето кај Лече (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец повторно е стрелец за Палермо, Несто го постигна четвртиот гол оваа сезона, а неговиот тим со 2-1 победи на гостувањето кај Лече.

Несторовски со гол од далечина му донесе водство на Палермо од 1-0 во 29. минута од натпреварот.
 
Лече израмни пред крајот на полувремето, но Пушкаш на пет минути до крајот донесе победа на Палермо.
 
Несторовски ги одигра сите 90 минути, а Трајковски во игра влезе од 71. минута.
 
Палермо е на третата позиција со 14 бода колку што има и Верона на втората, но тимот на нашите репрезентативци има меч помалку. Лидер е Пескара со 18 бода.
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе