Македонецот влезе во серија

Гол на Несторовски, три бода за Палермо од гостувањето кај Лече (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец повторно е стрелец за Палермо, Несто го постигна четвртиот гол оваа сезона, а неговиот тим со 2-1 победи на гостувањето кај Лече.

Несторовски со гол од далечина му донесе водство на Палермо од 1-0 во 29. минута од натпреварот.

Лече израмни пред крајот на полувремето, но Пушкаш на пет минути до крајот донесе победа на Палермо.

Несторовски ги одигра сите 90 минути, а Трајковски во игра влезе од 71. минута.

Палермо е на третата позиција со 14 бода колку што има и Верона на втората, но тимот на нашите репрезентативци има меч помалку. Лидер е Пескара со 18 бода.

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

Mоменталната правна поставеност на урбанистичкото планирање не обезбедува соодветна судска заштита на граѓаните.