Пријателски натпревар

Гол на Меси за победа на Аргентина над вечниот ривал Бразил (ВИДЕО)

Со гол на Лео Меси Аргентина го доби Бразил со минимални 1-0 во пријателскиот натпревар кој се одигра во Саудиска Арабија. 

Главните моменти од мечот се случија во првите минути од натпреварот.
 
Во деветата минута Бразил имаше шанса од пенал да поведе со 1-0, но Габриел Жесус лошо го изведе пеналот и го промаши целиот гол.
 
Само три минути подоцна Аргентина доби пенал, Меси биеше, Алисон го одбрани неговиот удар но топката повторно дојде до Меси кој овој пат ја смести во голот за водство на Аргентина од 1-0 кое значеше и победа.
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе