Пријателски натпревар

Гол на Меси за победа на Аргентина над вечниот ривал Бразил (ВИДЕО)

Со гол на Лео Меси Аргентина го доби Бразил со минимални 1-0 во пријателскиот натпревар кој се одигра во Саудиска Арабија. 

Главните моменти од мечот се случија во првите минути од натпреварот.
 
Во деветата минута Бразил имаше шанса од пенал да поведе со 1-0, но Габриел Жесус лошо го изведе пеналот и го промаши целиот гол.
 
Само три минути подоцна Аргентина доби пенал, Меси биеше, Алисон го одбрани неговиот удар но топката повторно дојде до Меси кој овој пат ја смести во голот за водство на Аргентина од 1-0 кое значеше и победа.
 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе