Доби шанса од првата минута и погоди

Гол на Елмас за Наполи, убава реализација на македонскиот фудбалер (ВИДЕО)

Елиф Елмас постигна гол за Наполи во Купот на Италија, македонскиот фудбалер погоди за водство од 4-0 против Специја, резултат со кој заврши првото полувреме. 

Елмас на овој натпревар доби шанса од првата минута и максимално ја искористи. Во 40. минута по убава асистенција од Инсиње, Елмас рутински финишираше за водство на Наполи од 4-0.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе