Серија А

Гол на Елмас, важна победа за Наполи во Бергамо (ВИДЕО)

Наполи со 3-1 ја победи Аталанта во Бергамо и ја продолжува трката за Скудетото, Елиф Елмас постигна гол. 

Елиф Елмас мечот го почна од клупата за резерви, во игра влезе во 59. минута, а во 81. постигна гол. Лозано убаво асистираше до македонскиот фудбалер кој многу смирено, рутински ја смести топката во мрежата на Аталанта и ги постави конечните 3-1 за Наполи.
 
 
Наполи по првото полувреме водеше со 2-0 со голови на Инсиње и Политано. Де Рон во 58. минута ја врати Аталанта во игра, но сите надежи на домаќините им ги сруши Елмас.
 
Наполи сега има исто бодови колку и Милан 66, но росонерите имаат натпревар помалку, утре играат со Болоња на Сан Сиро.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе