Серија А

Гол на Елмас, важна победа за Наполи во Бергамо (ВИДЕО)

Наполи со 3-1 ја победи Аталанта во Бергамо и ја продолжува трката за Скудетото, Елиф Елмас постигна гол. 

Елиф Елмас мечот го почна од клупата за резерви, во игра влезе во 59. минута, а во 81. постигна гол. Лозано убаво асистираше до македонскиот фудбалер кој многу смирено, рутински ја смести топката во мрежата на Аталанта и ги постави конечните 3-1 за Наполи.
 
 
Наполи по првото полувреме водеше со 2-0 со голови на Инсиње и Политано. Де Рон во 58. минута ја врати Аталанта во игра, но сите надежи на домаќините им ги сруши Елмас.
 
Наполи сега има исто бодови колку и Милан 66, но росонерите имаат натпревар помалку, утре играат со Болоња на Сан Сиро.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе