Серија А

Гол и асистенција на Влаховиќ за три бода на Јувентус (ВИДЕО)

Јувентус беше голем фаворит против Салернитана и не дозволи изненадување, со голови на Дибала и Влаховиќ победи со 2-0 и го освои целиот плен од овој натпревар. 

Јувентус го искористи ремито на Интер за дополнително да се доближи до првите три позиции. 
 
Работата против Салернитана рано беше завршена, по половина час игра.
 
По додавање од Влаховиќ, Дибала уште во петтата минута даде гол за водство на Јувентус од 1-0.
 
 
А српскиот фудбалер во 29. минута и самиот се запиша во листата на стрелци поставувајќи ги конечните 2-0.
 

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе